Konkursy 2003/2004

Konkurs "Recenzja książki z kanonu lektur obowiązkowych"


W konkursie wzięło udział 39 szkół podstawowych, z których nadesłano 133 prace, 24 gimnazja - 78 prac, 15 szkół średnich - 52 prace.
Z nadesłanych 263 prac nagrodzono 42 (16 ze szk. podst., 14 z gimn., 12 ze szk. śr.)

Najczęściej recenzowane lektury to:
Szkoły średnie:

  • M. Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" - 8 prac,
  • J. W. Goethe "Cierpienia Młodego Wertera" - 5 prac,
  • B. Prus "Lalka" - 3 prace,
  • S. Mrożek "Tango" - 2 prace,
  • J. W. Goethe "Faust" - 2 prace

Szkoła podstawowa:

  • L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" - 17 prac
  • H. Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy" - 15 prac,
  • I. Jurgielewiczowa "Ten obcy" - 12 prac,
  • C. Collodi "Pinokio" - 11 prac

Gimnazjum:

  • A. Kamiński "Kamienie na szaniec"
  • Saint-Exupery "Mały Książę"
  • Tolkien " Hobbit,..."
  • "Stary człowiek i morze"
  • "Syzyfowe prace"
  • "Władca Pierścieni"

Sponsorzy:
Wydawnictwa: Znak, Biały Kruk, MAC EDUKACJA, OSSOLINEUM, Narodowy Bank Polski, Firma PATEX ze Skawiny, Park Wodny w Krakowie, EGO-Product - Dystrybucja Książki Szkolnej.
O obslugę medialną zadbało: Studio Profil ze Skawiny

LISTA LAUREATÓW: GIMNAZJUM
1.    Aleksandra Sychta - G. nr 75, Kraków   
2.    Sara Czajczyk - G. nr 2, Kraków   
3.    Anna Obajtek - G. w Węglówce k.Wiśniowej   
3.    Karolina Madeja - G. nr 27, Kraków   

WYRÓŻNIENIA

    Karolina Podlejska - G.  nr 2, Skawina  
    Kamil Figurski - G. nr 23, Kraków   
    Klaudyna Kopała -G. nr 16, Kraków   
    Marta Pilch - G. nr 48, Kraków   
    Michał Bednarczyk - G. nr 16, Kraków   
    Karolina Gorzała - G. w Kluczach   
    Anna Sierka - G. w Kluczach   
    Magdalena Krypiel - G. nr 32,  Kraków   
    Maciej Miklaszewski -  G. nr 51, Kraków   
    Bernadetta Boroń  - G. w Liszkach    

LISTA LAUREATÓW: SZKOŁY ŚREDNIE

    Karolina Czyżowska -  LO Wieliczka
    Joanna Płonka -  ZST-E Skawina    
    Kamila Osika - I LO Kraków
    Karolina Idzik - I LO Kraków
    Katarzyna Tatara - XV LO Kraków    
    Anna Obyrtacz - ZS Jabłonka
    Karolina Wyszogrodzka - XXIII LO Kraków    
    Anna Bobela - X LO Kraków    
    Joanna Kaputa - ZSG nr 1 Kraków    
    Aleksandra Frączek - XII LO Kraków    
    Anna Drahun - XV LO Kraków    
    Bartłomiej Misiniec - ZS Jabłonka
  

Zobacz zdjęcia

2011. Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Kraków
By: Fresh Joomla templates